O nas

Kontakt

Miejskie Przedszkole nr 12
Al. płk. Szczepańskiego 2
tel.: 16 621 11 73
e-mail: przedszkole.12@vp.pl

O nas

Nasze przedszkole jest miejscem wyjątkowym, położonym w parku wśród zieleni drzew, z dala od wzmożonego miejskiego hałasu. W otoczeniu przedszkola znajduje się również ogródek jordanowski wyposażony w sprzęt do zabaw, piaskownicę, drabinki, huśtawki. Całość tworzy rozległą przestrzeń, w której dzieci chętnie przebywają bawiąc się na świeżym powietrzu.

Obiekt przedszkola jest sukcesywnie remontowany i modernizowany. Posiadamy nowocześnie wyposażoną kuchnię. Oferujemy dzieciom cztery posiłki dziennie: 8,15- śniadanie, 10,00- drugie śniadanie, 11,30- drugie danie, 14,00- pierwsze danie.

Przedszkole posiada cztery sale do zajęć i zabaw, bardzo dobrze wyposażonych w różnego rodzaju zabawki, kąciki tematyczne oraz pomoce dydaktyczne. Praca wychowawczo- dydaktyczna z dziećmi realizowana jest w grupach:
  • Grupa I - "Motylki"
  • Grupa II - "Stokrotki"
  • Grupa III- "Słoneczka"
  • Grupa IV - "Biedronki”
Dla dzieci 3-letnich organizujemy leżakowanie.

Naszym wychowankom zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i personelu pomocniczego. Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje osiągając najwyższe stopnie awansu zawodowego. Nadto posiadają predyspozycje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W działaniach wychowawczych uwzględniają indywidualne potrzeby dzieci.

Zajęcia realizujemy w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego( Rozporządzenie MEN z dnia 30 maja 2014 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół).

Pracujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego:
Razem w przedszkolu – autorstwa Jolanty Andrzejewskiej i Jolanty Wierudzkiej
oraz programy autorskie.
 
Wspieramy wszechstronny rozwój dzieci poprzez prowadzenie aktywnej współpracy ze szkołami i instytucjami;
  • Szkołą Podstawową nr 4 w Jarosławiu - udział dzieci w konkarsach przyrodniczych i ekologicznych, wspólnych zabawach,
  • Miejską Biblioteką - udział dzieci w lekcjach głośnego czytania, konkursach plastycznych,
  • Miejskim Domem Kultury w Jarosławiu - udział w wystawach plastycznych,
Wspomagamy dzieci w dążeniach do osiągania drobnych sukcesów, wzmacniamy ich wiarę we własne siły. Prezentujemy umiejętności i zdolności naszych wychowanków w konkursach plastycznych i przeglądach, gdzie dzieci zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Rada Rodziców aktywnie wspiera wszystkie nasze działania angażując się w organizację uroczystości przedszkolnych: Pasowanie na Przedszkolaka. Spotkanie ze Świętym Mikołajem, Wigilia w Przedszkolu, Spotkania opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, Zabawa Karnawałowa, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty, Pożegnanie pięciolatków.